Verasztó ismét kezdő volt az U16-os válogatottban

2017. január 28., 16:15
Dokmanovic pedig lehetőséget kapott a Cibona Zagreb ellen.

A Szent István Kupa mindig nagyon jó felkészülés a válogatottnak, hogy  összeszokott, egy évvel idősebb nemzetközi szinten jegyzett csapatok  ellen tudjunk felkészülni. Az idén sincs másként erős, európa élvonalához tartozó csapatokkal találkoztunk, akárcsak a mai játéknapon is. Az első félidőben sikerült még helyenként komoly ellenállást kifejteni a Cibona rohamaival szemben, de már itt is sok hiba jellemezte játékunkat. A harmadik negyedben a horvát csapat nagyon jó védekezésének köszönhetően sok gyors támadást vezethetett és a szakasz végére tetemes előnyre tett szert. Összességében ilyen arányban is megérdemelt Cibona siker született.

Cibona Zagreb - Magyarország U16 98 -67 (21-17, 24-20, 29-11, 24-19)

Szent István Torna 2. nap
Magyarország U16: Krasovec 7/3, Fekete 5, Pintér 6, Verasztó 15/9,
Valerio-Bodon 3/3 Cs: Bolden 6, Kiss B. 5/3, Gilszki 3/3, Anyanwu 12/3,
Kovács K., Pallai 2, Dokmanovic 3

Váradi Attila, szövetségi edző: Ellenfelünk agresszív védekezése ellen, nagyon gyámoltalanul, pontatlanul vezettük támadásainkat, de sajnos védekezésünk ezen a napon még ennél is gyengébb volt. A mérkőzésen 68 pontot kaptunk átmenetekből és rossz 1-1 védekezésekből, sajnos így nem tudtunk ezen a mérkőzésen komoly ellenállást kifejteni. Elsősorban küzdenitudásunkon, a védekezéshez való hozzáállásunkon kell javítanunk.