U18: Legyőztük a keleti alapszakasz győztes Honvédot

2017. február 13., 21:30
25 ponttal voltunk jobbak ellenfelünknél.

Szombathelyi Sportiskola KA – Budapesti Honvéd / A 92 - 67 (17-15, 21-24, 33-12, 21-16 )

Országos fiú junior kiemelt bajnokság felsőházi rájátszás

Vezette: Dr. Magyari Tibor , Polyák Máté

Szombathely Sugár út 18. KCS

2017.02.12, 16:00 óra

Szombathelyi KA: Kovács B. 12/3 , Körmendi Bence 5/3, Németh B. 20 , Kiss M. 14/6, Dancsecs A. 27/15 csere: Laman R. 0, Gaál K. 0, Oláh G. 0, Lukács D. 6, Józsa Sz. 3, Bakon Cs. 5/3 , Kovács M. 0 edző: Svajda Gábor , Laki Ádám, Váradi Kornél

Jól kezdték a szombathelyi fiatalok a mérkőzést az első negyedben kisebb előnyre tettek szert.A második negyedben a két csapat fej-fej mellet haladt  így a félidőre egy pontos Honvéd vezetést láthattunk az eredményjelzőn. A folytatásban ismét a hazaiak kezdtek jobban. Remek védekezésüknek és dobóformájuknak köszönhetően 20 pontos előnnyel vághattak neki a záró negyednek. A végjátékban  tovább növelte előnyét a hazai gárda és magabiztos győzelmet aratott a keleti alapszakaszt első helyen záró Budapesti Honvéd csapata ellen.