U18: Ha csak egy ponttal is, de legyőztük a Vasast

2017. április 06., 22:51
Dancsecs András a meccs hőse, döntőben a SZOKA.

Szombathelyi Sportiskola KA –Vasas Akadémia 93-92 (19-25 , 21-20 , 23-22 , 23-19, 7-6 )

Országos fiú junior kiemelt bajnokság felsőházi rájátszás

Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

2017.04.01, 11:00 óra

Vezette: Bognár Tamás , Polyák Máté

Szombathelyi KA: Kovács B. 8/6 , Körmendi B. 10/9, Németh B. 23 , Kiss M. 11/3, Dancsecs A. 21/9 csere: Laman R. 3/3, Lukács D. 12, Bakon Cs. 5/3 , Gaál K. - , Fritz K. -, Peszlen P. 0-, Józsa Sz. 0 edző: Svajda Gábor , Laki Ádám

Vasas csapatát fogadta hazai pályán a SZOKA együttese. A mérkőzés tétje az volt, hogy melyik csapat tudja megszerezni a hatodik helyet a felsőházi rájátszásban és, így elkerülve a keresztjátékot, országos döntőbe jutni. A két csapat mérlege ugyanaz volt a találkozó előtt. A mérkőzést a vendég együttes kezdte jobban és a félidőre 5 pontos előnyre tett szert. Második játékrészben ismét a vasas akarata érvényesült és 12 pontra nőt a különbség. A hazaiak egy percre sem adták fel a mérkőzést. Rendezték a védekezésüket ebből kifolyóan lendületesebb támadásokat vezettek és sikerült hosszabbítást kiharcolniuk. A folytatásban 5 másodperccel a vége előtt Dancsecs András duplájával sikerült megszerezni a győzelmet és így a döntőbe jutást is.