U18-as Eb: Simán kikaptunk a belgáktól

2018. augusztus 02., 10:19
Dancsecs újra pályán volt.

A belgák ellen úgy lépett pályára U18-as fiú válogatottunk a szkopjei férfi U18-as B divíziós Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek utolsó játéknapján, hogy tudta, akkor tud a legjobb nyolc közé kerülni, ha legalább 25 ponttal legyőzi a mai ellenfelet, különben a 9-16. helyért folytathatja.

Az első negyedben egészen jól tartotta magát a magyar együttes az esélyesebbnek tartott ellenféllel szemben - Bratanovicot ugyan nem tudtak megfogni, és mellette két triplát is beszórtak a belgák, de a mieink Fazekas Máté, Somogyi Ádám és Kovács Bálint Benedek révén válaszoltak a felvonás első felében (6-10). Bratanovic faulttal együtt is eredményes volt, majd zsákolt egyet, egy triplaváltás után pedig Coleman két büntetővel 10 pontosra növelte Belgium előnyét a kilencedik percben (9-19). Fazekas több kihagyott kísérlet és támadópattanó után talált a kosárba, majd egy újabb lecsorgó összegyűjtése után megint, így alakult ki az első 10 perc után meglévő 6 pontos hátrányunk (13-19).

A második játékrészben Bastiaan Van Den Eynde révén megpróbálta újra felvenni a ritmust a belga alakulat, de Csík Richárd és Somogyi révén előbb megközelítettük őket, Somogyi passzából pedig Fakezas hármast dobott, amellyel a 14. perc végén megvolt az egyenlítés (25-25). Sok volt a hiba mindkét oldalon, de ellenfelünk két gyors duplával újra magához ragadta a kezdeményezést, Forray Gábor időt is kért a 16. perc végén (25-29). Ezután sem lett pontosabb egyik gárda sem támadásban, Meleg Gergő és Somogyi pontjaira is érkezett válasz a túloldalról, a félidő egyik utolsó mozzanataként azonban Fazekas újabb triplát dobott, ezúttal Takács Milán passzából, így csak egyetlen pont volt a hátrányunk 20 perc játék után (34-35).

A nagyszünetet követően nagyon bekezdtek a belgák, De Ridder 4 pontja után Bratanovic távolról talált be, Forray mester másfél perc játék után időt kért (34-42). Hatott is a játékmegszakítás egy ideig, Takács 2+1-es akciója után Meleg révén zárkóztunk (39-42), ekkor azonban Bratanovic mellé Bleijenbergh nőtt fel belga oldalon, kettejük révén egy 11-2-t futott csapatuk, így 10 pont fölé nőtt a differencia (41-53). Somogyi 2+1-ével és Kovács kosarával még látótávolságon belülre kerültünk a 28. percben (46-53), de a felvonás utolsó két és fél perce egyértelműen Belgiumé volt, amely Ngand'Okomo hármasaival és De Ridder ziccereivel 14 pontra növelte fórját a szakasz végére (48-62).

A záró negyed elejét kiválóan indítottuk, Kovács és Dancsecs András révén 5-0-val nyitottuk a negyedet, bejöttünk még 10 pont alá (53-62). Eddig a pontig nagyszerűen küzdöttünk, ám 55-64-es állást követően teljesen kifulladtunk fizikálisan, a belgák pedig kihasználták ezt a Coleman, De Ridder, Bleijenbergh, Bratanovic négyes révén, Sam Hofman két triplája pedig már egy 15-0-s sorozatot jelentett (55-79). Tóth Bence még betalált, ahogy Dancsecs is egyszer a vonalról, de Belgium végül nagy arányban, 81-58-ra legyőzte a mieinket, így csoportmásodikként továbbjutott a legjobb nyolc közé, míg a magyar válogatott a 9-16. helyekért folytathatja a B csoport negyedik pozíciójának megszerzése után - tudósított a kosarsport.hu.

A csütörtöki szünnapot követően a mieink a 9-16. helyekért léphetnek pályára. Következő ellenfelünk az A csoport harmadik helyén végző Norvégia lesz 3-án, pénteken délben, 12:00-tól.

Magyarország - Észtország 58-81 (13-19, 21-16, 14-27, 10-19)

U18-as, B-divíziós Európa-bajnokság

Magyarország: Somogyi 17/6, Takács 3, Csík 4, Meleg 2, Fazekas 14/6. cserék: Kovács B. 8, Polster -, Sitku -, Tóth B. 4, Dancsecs 4, Farkas -, Rátvay -.

Belgium legjobb dobói: Bratanovic 22/3, Bleijenbergh 14/6, De Ridder 10, Ngand'Okomo 10/6.