U18-as Eb: A tizedik helyen végeztek Dancsecsék

2018. augusztus 06., 08:42
Izraeltől kaptunk ki az utolsó meccsen.

A férfi U18-as B divíziós Európa-bajnokság utolsó napján a mieink a 9. hely megszerzéséért léptek pályára Izrael válogatottja ellen.

Támadásban gyengén kezdtük az összecsapást, Somogyi Ádám egy triplája és Fazekas Máté egy büntetője került a magyar válogatott neve mellé, de Madar vezetésével sokkal jobban nyitotta a mérkőzést Izrael, 7-0-ra, majd 13-4-re is vezetett ellenfelünk a negyed felénél. Összekaptuk magunkat, Meleg Gergő, Somogyi és Fazekas kosaraival egészen 3 pontra zárkóztunk vissza, és az első 10 perc végén 5 pontos hátrányban voltunk (14-19).

A második negyed elején Tóth Bence és Fazekas révén sikerült újra 3 pontra zárkóznunk, de ennél közelebb nem kerültünk, Izraelnek mindig volt válasza, mikor egy kosárnyi különbségre csökkentettük a lemaradást. A játékrész közepe az izraelieké volt, Druker és Levinson sikeres kísérleteivel a 17. perc elején 10 pontra nőtt a differencia (26-36). Takács Milán utolsó pillanatban dobott kosara zárta a félidőt, de 20 perc játék után is kerek 10 ponttal voltunk lemaradva (32-42).

A fordulás után Fazekas triplát és duplát is dobott, Somogyi is újfent betalált, így az első percekben tartottuk a 10 pont körüli különbséget (39-48). Itt előbb az izraeliek futottak egy 6-0-s szakaszt, majd Meleg egymaga szórt zsinórban 7 pontot, így fordultak rá a felek a felvonás utolsó bő négy percére (46-54). A találkozó ekkor dőlt el, a harmadik negyed hátralévő részében ugyanis egy 15-0-t csináltak az izraeliek, így 23 pontra nőtt a differencia (46-69).

A záró játékrész elejét még megnyomta ellenfelünk, egy 6-0-val 21-0-ra növelte sorozatát, 29 pontra nőtt a távolság (46-75). A mieink reagáltak, Meleg és Fazekas révén indultunk be támadásban, Somogyi hármasával pedig bejöttünk 20 pont alá (58-77). Sokáig nem szereztünk pontot ezt követően, aztán az utolsó percben Rátvay Balázs ziccere mellett Tóth a legvégén betalált még kintről, így alakult ki a 81-63-as végeredmény Izrael javára, így a mieink a 10. helyen zárták a kontinenstornát - írta a kosarsport.hu.

Magyarország - Izrael 63-81 (14-19, 18-23, 14-27, 17-12)