U16-os Eb: Megvan az első siker

2018. augusztus 17., 08:41
Sövegjártó ezúttal nem dobott pontot.

A mieink ma a 17-24. helyekért folytatták a szarajevói U16-os B divíziós Európa-bajnokságot, az ellenfél Koszovó gárdája volt.

Kiválóan kezdtük a találkozót, gyakorlatilag nem tudott hibázni a kezdőötösünk, Kass Balázs és Radics Gerzson vezetésével bő három perc után már 13-1-re vezettünk. Két percnyi kosárcsendünket Horváth Hunor Adorján hármasa törte meg, és mivel védekezésben kifejezetten jók voltunk, így egyre tovább nőtt a különbség. Kiss Dávid lépett elő vezérré támadásban, az ő kosaraival 19 pontra nőtt a differencia már 10 perc játék után (6-25).

A második felvonás elején Kármán Domonkos duplájával a 20 pontot is átlépte a távolság, de a koncentráció lankadt védekezésben, Koszovó több hármast is elsüllyesztett egymás után, úgyhogy Váradi Attila a 17. perc közepén időt kért (21-37). A játékrész vége a mieink részéről újra Kissről szólt, aki újabb kosaraival visszatornázta a különbséget 20-ra - a félidőben ugyanúgy 19-cel vezettünk, ahogyan az első negyedet követően (28-47).

A fordulás után is jobban kezdtünk, mint ellenfelünk, 25 pont környékére nőtt a távolság, amit Mészáros László és Kiss révén tartottunk is - kettejüket ebben a szakaszban abszolút nem tudta megfogni a koszovói együttes, rengeteg pattanót is szereztek, és a kosarak jelentős részéért is ők voltak a felelősek. Csátaljay Barna triplát vállalt, Kovács Ákos Bence kosaraival pedig 28 pontra nőtt az előnyünk a játékrész végére (44-72).

Mészáros, majd Kármán volt eredményes a záró 10 perc elején, 30 pontra nőtt a távolság (46-76). Horváth Hunor Adorján és Kármán tripláival nőtt tovább a differencia, de ez egy végtelenül egyoldalú találkozó volt már az elejétől fogva. A mieink felszabadultan játszhattak ezúttal, Koszovó nem jelentett akadályt, így U16-os fiú válogatottunk megszerezte első győzelmét a kontinenstornán. A végeredmény 96-58 lett a mieink számára, folytatás holnap a 17-20. helyekért - írta a kosarsport.hu.

Koszovó - Magyarország 58-96 (6-25, 22-22, 16-25, 14-24)