U16-os Eb: Győzelem nélkül zártuk a csoportkört

2018. augusztus 15., 16:51
Sövegjártó nem dobott pontot az utolsó mecsünkön.

Kedd este a magyar U16-os fiú válogatott Bulgária ellen zárta a csoportkört a szarajevói B-divíziós Európa-bajnokságon.

Az első negyed elején a bolgárok vezettek, de minimális különbséggel, miután Neuwirth Bence duplájával és Kármán Domonkos hármasával kapaszkodtunk ellenfelünkre (6-5). Mészáros László többször is egyenlített, és még Radics Gerzson kosara után is csak két ponttal voltunk lemaradva a hetedik percben (12-10), ám Kostadinov és Germanov révén meglépett Bulgária, és 8 ponttal vezetett 10 perc játék után (20-12).

A második negyed első perceiben Mészáros és Kovács Ákos Bence kosaraira is Stoilov válaszolt, Vitanov ziccere után pedig Váradi Attila időt kért a 14. percben (26-16). Nagyon megálltak a bolgárok, a mieink pedig Radics Gerzson, Kármán és Mészáros révén egészen 4 egységig zárkóztak három perccel később (26-22). Jött gyorsan egy 6-0 ellenfelünktől, és bár bedobtunk ezután három büntetőt, Margaritov hármasával kerek 10 pont volt a lemaradásunk a nagyszünetben (35-25).

A fordulás után Radics Gerzson vezetésével kezdtük meg a felzárkózást, a 22. perc közepén megint 4 pont volt csak a távolság (35-31). Egy gyors bolgár 5-0-ra Horváth Hunor Adorján és Neuwirth válaszoltak, de jöttek megint Stoilovék, így Neuwirth 2+1-es akciója és Mészáros kosara ellenére is 14 pontra nőtt a bolgár előny, megint időt kért Váradi a 26. percben (54-40). Kármán triplájára érkezett a válasz a túloldalról, Csátaljay Barna büntetőivel pedig 11 pontra zárkóztunk a harmadik negyed végére (57-46).

A negyedik negyed első felét egyik gárda sem teszi ki az ablakba, 4-4 pont esett ebben az 5 percben, és gyakorlatilag semmi nem utalt arra, hogy bármi is változna a továbbiakban (61-50). A mieink azonban nagy hajrába kezdtek, Mészáros és Radics egy-egy 2+1-es akciójával, valamint Horváth két duplájával bő három perccel a vége előtt 2 pontra visszajöttünk (62-60). SToilov és Radics kosárváltása után viszont jött megint Stoilov és Kostadinov, 7 ponttal meglépett Bulgária, és innen már nem volt visszaút, 75-66-re győzött ellenfelünk.

Ezzel nyeretlenül zártuk a csoportkört, és a továbbiakban a 17-24. helyekért küzdhetünk majd - írta a kosarsport.hu.

Bulgária - Magyarország 75-66 (20-12, 15-13, 22-21, 18-20)