U16-os Eb: Ezúttal Izland bizonyult jobbnak a magyaroknál

2018. augusztus 12., 16:05
Sövegjártó Ábel, egy triplát hintett.

A szarajevói fiú U16-os B divíziós Európa-bajnokság harmadik napján az eddig nyeretlen magyar válogatott ellenfele a játéknap előtt 1-1-gyel álló Izland volt - az északiak a mieinket tegnap felülmúló Finnországot győzték le az első körben (77-74), hogy utána 30 pontos vereséget szenvedjenek a lengyelektől - írja a hunbasket.hu.

Az izlandi Svalason kosarával indult a találkozó, de Kiss Dávid és Neuwirth Bence pontjaival gyorsan fordítottunk, Kass Balázs triplájával és Kiss újabb kétpontosával pedig meg is léptünk a negyedik perc elején (9-4). A jó kezdés után támadásban kicsit visszaestünk, így a hatodik perc elején egyetlen pont volt mindössze a különbség (11-10), de még ebben a percben csináltunk egy 6-0-s rohamot Kovács Ákos Bence, Radics Gerzson és Kass révén, időt kért Izland (17-10). A negyed vége nem a mieinkről szólt, megint feljött egy pontra az északi gárda, 10 perc után két pont volt az előnyünk (19-17).

Az első negyed utolsó perceiben mutatott játékunk folytatódott a második felvonásban is. Rengeteg hiba volt mindkét oldalon, de Izland előbb egyenlített, a 13. perc elején pedig Gunlaugsson hármasával fordított is, először voltunk hátrányban ekkor (21-22). Támadásban nagyon megálltunk, a helyzetek kialakításával is gondunk volt, több eladott labdát is vétettünk, és Svalason tripláját követően, a 15. perc elején időt kért Váradi Attila (21-27). Rettenetesen kevés pont esett ebben a szakaszban, Mészáros László duplája és Svalason újabb hármasa mellett egyetlen egy sem (23-30). A félidő utolsó két percében visszajöttünk három pontra Kiss két büntetőjével és Horváth Hunor Adorján duplájával, de 20 perc játék után 5 pontos lemaradásban voltunk (27-32).

A fordulás után Svalason sokadik hármasát értékesítette, Arnason révén pedig először nőtt 10 pontra a különbség (27-37). Kármán Domonkos egy 2+1-gyel válaszolt, de jött újra Svalason, majd Jonsson is kintről, a 25. percben 12 pontos hátrányunk volt (31-43). Az északiaknak egy problémájuk volt ebben a szakaszban: nagyon gyorsan összeszedték az négy személyi hibát a negyedben, így némileg felpuhult a védekezésük, mi pedig kihasználtuk ezt. Kármán, Radics és Sövegjártó Ábel egy 8-0-s magyar rohamot vezényeltek, amivel 4 pontosra csökkent a távolság a 27. percben (39-43). Az izlandiak triplájára Horváth és Kovács büntetői érkeztek válaszul, Radics egy elrontott büntető után pedig leszedte a támadópattanót, és három pontra hozta fel a mieinket a 29. perc végén (45-48). Ekkor érkezett Svalason, az izlandiak legjobbja két büntetővel és egy hármassal zárta a felvonást, így megint 8 ponttal voltunk lemaradva (45-53).

A záró játékrész elején Steffensen és Svalason pillanatok alatt 10 pont fölé növelték a differenciát, és hiába kért időt Váradi Attila a 32. perc végén, Svalason hatodik hármasa a 15 pontos különbséget jelentette a 33. perc elején, eldőlt a mérkőzés (45-60). Főleg Radics volt ezután eredményes a mieinktől, Kass egy 3+1-es akciót is értékesített, de ez a lényegen már nem változtatott, nem tudtunk lényegesen közelebb kerülni Izlandhoz egy pillanatig sem. Végül 73-63 arányban kikapott a magyar csapat, ezzel 0-3-mal áll három fordulót követően.

Magyarország - Izland 63-74(19-17, 8-15, 18-21, 18-21)

U16-os B divíziós Eb, C-csoport, 3. forduló

Magyarország: Kass B. 9/6, Kármán 9, Radics 14, Neuwirth 2, Kiss D. 6. Csere: Horváth 4, Sövegjártó 3/3, Takács -, Kovács 8, Mészáros 8, Mózer -.