2018. április 09., 09:48
Két vereség is becsúszott a regionális bajnokságban.

Regionális bajnokság U16

Székesfehérvár, 2018. március 25.

Alba Fehérvár/C - Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE/B: 86-65 (19-14,23- 18, 26-19, 18-14)
Vezette: Fekete Cs., Tóth B.
Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE/B: Németh M. 36/9, Tóth B. 3, Gosztom B. 5/3, Hosszu P. 4,
Tájmel K. 8, csere: Gáspár T. 6, Köbli Zs., Görgényi O. 2, Tamás M., Szigetvári Sz. 1, Kovács Zs.,
Bertalan B. Edző: Fancsali András, Skrapits-Rózsa Fanni

Az egész pályás letámadással játszó hazaiak ellen a Sólymok megilletődötten kezdtek és
könnyű kosarakat engedtek. Az első negyed végén aztán felvették a ritmust, a második
negyed elején okos játékkal megszerezték a vezetést, de aztán egyre jobban kiütközött a
fizikai különbség a két csapat között, a fáradság miatt egyre több volt a rossz döntés, így a
fehérváriak fokozatosan növelték előnyüket.

Szombathely, 2018. április 6.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE/B - Alba Fehérvár/C: 53-58 (8-18,21- 10, 8-23, 16-7)
Vezette: Bognár T., Magyar Gy.
Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE/B: Németh M. 10, Tóth B. 4, Gosztom B. 9/3, Hosszu P. 16,
Tájmel K. 6, csere: Gáspár T. 5, Köbli Zs. 1, Görgényi O., Gerecs M. 2 Tamás M., Szigetvári Sz.,
Kovács Á. Edző: Fancsali András, Skrapits-Rózsa Fanni

Az első negyedben „az öltözőben maradtak” a Sólymok, 1-14- gyel kezdtek, eladott labdák,
kihagyott ziccerek jellemezték ekkor a játékukat. A második negyedben aztán kemény
védekezés után, gyors támadásokból kosarakat szerezve fordítottak. A harmadik negyedben
azonban újra az első negyedbeli játék köszönt vissza, nem a megbeszéltek szerint játszottak,
egyéniesedtek, így újra 14 pontos előnyt adtak a fehérváriaknak. A negyedik negyedben
hiába küzdöttek nem sikerült újra megfordítani a mérkőzést. Így egy nyerhető meccsen