U16: Második hely az oberwarti tornán

2017. június 06., 21:57
Egyedül a házigazdák tudták legyőzni a SZOKÁ-t.

Június első hétvégéjén Oberwartban egy 5 csapatos tornán vehetett részt a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U16-os csapata. A résztvevő együttesek az osztrák Vienna Timberwolves, a házigazda Oberwart Gunners és a német Oettinger Rockets voltak, míg hazánkat a SZOKA mellett a Győri Kosárlabda Klub képviselte.

A vasi fiatalok 3 győzelemmel és 1 vereséggel a 2. helyet szerezték meg a tornán.

Oettinger Rockets – Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 48 – 61 (10-13,17- 17,13-17,8- 14)

SZOKA: Kenéz Cs. 19, Rédei P. 11, Nárai G. 9, Sövegjártó Á. 8, Sipos M. 5, Pásztor M. 4, Poór G. 2, Kiss Cs. 2, Varga Á. 1, Tiborcz B., Földes Z., Pajor M. edzők: Gábor Máté, Szarka Zsuzsanna

Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőben 3 pont volt a szombathelyi gárda előnye. A második félidőben a keményebb védekezésnek, és a pontos támadásaiknak köszönhetően pedig a mieink meg is szerezték a győzelmet.

Vienna Timberwolves – Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 44 – 61 (17-10,9- 18,11-16,7- 17)

SZOKA: Kenéz Cs. 21, Sövegjártó Á. 8, Rédei P. 8, Nárai G. 6, Pásztor M. 6, Kiss Cs. 5, Sipos M. 2, Poór G. 2, Tiborcz B., Varga Á., Szabó M., Pajor M. edzők: Gábor Máté, Szarka Zsuzsanna

Az bécsi csapat kezdte jobban a mérkőzést, de a második negyedre sikerült rendezni a sorokat és átvették a vendégek vezetést. A folytatásban a megszerzett labdákkal gyors és eredményes kosarakat szereztek a szombathelyi fiatalok és megérdemelt győzelmet arattak.

Oberwart Gunners – Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 54 – 44 (13-7,19- 11,13-15,9- 11)

SZOKA: Kiss Cs. 9, Rédei P. 7, Gosztola G. 7, Poór G. 5, Kenéz Cs. 4, Pásztor M. 4, Sövegjártó Á. 3, Nárai G. 2, Pajor M. 2, Sipos M. 1, Szabó M., Tiborcz B. edzők: Gábor Máté, Váradi Attila

Gyenge védekezéssel és kapkodó támadásokkal kezdtek a szombathelyiek, így a félidőre jelentős előnyre tettek szert a házigazdák. A második félidőben sikerült közelebb kerülni, de ismét a hazaiak akarata érvényesült, és végül megérdemelt győzelmet szereztek.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia – Győri Kosárlabda Klub 116 – 11 (34-3, 31-0, 22-3, 29-5)

SZOKA: Tiborcz B. 22, Pajor M. 18, Kiss Cs. 14, Sipos M. 12, Gosztola G. 11, Poór G. 10, Nárai G. 10, Pásztor M. 6, Rédei P. 5, Kenéz Cs. 4, Szabó M. 4, Sövegjártó Á. edzők: Gábor Máté, Váradi Attila

Kihasználva fizikai előnyét és technikai tudását megérdemelt, magabiztos győzelmet értek el a szombathelyiek a fiatalabb győri csapat ellen.