SZOKA Szombathelyi SI – Vasas Akadémia 68:51 (15:16, 14:17, 20:10, 19:8)

Szombathely, Nagy Lajos Gimnázium

2017.02.28.

Vezette: Tóth Kálmán, Polyák Máté

SZOKA Szombathelyi SI: Friedl K. 10, Kenéz Cs. 9, Verasztó P. 19, Sövegjártó Á. 1, Dokmanovic M. 12, cs.: Nárai G. 3, Rédei P. 3/3, Pásztor M. 5, Szabó B. 0, Kiss Cs 4, Zernovácz Á. 0, Gosztola G. 2, edző: Váradi Attila, Gábor Máté

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, a hetedik percben már 12:4 arányban vezettek a sok hibát vétő szombathelyiek ellen. Használt a hazai időkérés, a sportiskolások ledolgozták hátrányukat, de a vezetést az első félidőben egyszer sem sikerült átvenniük. Szünet után sokat változott a játék képe, a szombathelyiek védekezésváltottak, ami ellen a vendégek már nem tudtak hatékonyan támadni. A megszerzett labdákkal gyors és eredményes támadásokat vezettek a házigazdák, illetve amikor erre nem volt lehetőség, fegyelmezett támadásaiknak köszönhetően fontos pontokat szereztek.

Összességében, a kezdeti megilletődöttség után, fokozatosan javult a szombathelyi fiatalok teljesítménye és végül megérdemelt győzelmet arattak.