Nehezen kezdődött, aztán 26 pontos győzelem lett a vége.

Budaőrsi DSE – SZOKA Szombathelyi SI 64:90 (26:16, 8:17, 19:23,11:34)

Országos Kiemelt Kadett Bajnokság forduló

Budaőrs

2016.11.20.

Vezette: Kruk Melinda, Antoni Márk

SZOKA Szombathelyi SI: Friedl K. 8, Kenéz Cs. 8, Verasztó P. 32/12, Gyuk Zs. 7, Dokmanovic M. 7, cs.: Bogár A. 3, Nárai G. 14, Szabó B. 8/3, Rédei P. 0, Kiss Cs. 0, Gosztola G. 3, Sövegjártó Á. -, edző: Váradi Attila, Gábor Máté

Gyengén kezdtek a szombathelyiek, az 5. percben már 14:3 arányban vezettek a házigazdák. Változást csak a második negyed hozott, amikorra sokat javult a vendégek védekezése, de a támadójátékuk továbbra is akadozott. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd nyolc perccel a lefújás előtt ritmust váltottak az akadémisták és állva hagyták ellenfelüket. A házigazdák példaértékűen küzdöttek, sokáig nyílttá tudták tenni a mérkőzést, de végül utolsó negyedben nyújtott teljesítményével megérdemelten nyertek a sportiskolások.