U14: Győzelmek a Regionális Serdülő Bajnokságban

Zalaegerszeg

Első mérkőzés:

Szombathelyi Sportiskola „B” – Alba Fehérvár Sportopus 77-74
Szombathelyi Sportiskola „B:Feitli Ádám 20/3; Mezőfi Marcell 12; Oláh Bálint -; Szigetvári Máté 15; Marton Levente 4; Papp Martin -; Szalay Ádám 5/3; Varga Boldizsár -; Botz Botond 7/3; Tóth Szilárd 14; Varga Ádám -; Bela Patrik –

Az első mérkőzést kellő motiváltsággal kezdték meg a fiúk. Első negyedben csapatunk már
vezetett 10 ponttal is, de tudtuk nem szabad leírni a Fehérvár csapatát, akiknek a csapatában
jó fizikai adottságokkal rendelkező játékosok voltak. Félidőre visszajöttek 5 pontra, innentől
kezdve végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Második félidőben a gyerekek
korosztályukat meghazudtolva mutattak be szebbnél szebb megoldásokat. Ezt a mérkőzést
nem mással, mint az akarattal nyerték meg a fiúk. A csapatnak óriási gratuláció jár, mert
látszik a befektetett munka eredménye és legfőképpen a küzdeni akarásuk!

Második mérkőzés:

Szombathelyi Sportiskola „B” – Soproni Sportiskola „B” 90-84
Szombathelyi Sportiskola „B: Feitli Ádám 16; Mezőfi Marcell 12; Oláh Bálint 2; Szigetvári Máté 16; Marton Levente 3; Papp Martin -; Szalay Ádám 4; Varga Boldizsár 2; Botz Botond23/3; Tóth
Szilárd10/3; Varga Ádám -; Bela Patrik 2

Sopron csapatával ez volt a harmadik mérkőzésünk az szezon folyamán. Rendre nagyszerű
mérkőzéseket játszottunk, sajnos az összes eddigi találkozón mi maradtunk alul, azonban a
mostani mérkőzés másképpen alakult! Az első negyedet kissé álmosan kezdte a csapatunk,
így gyorsan el is lépett a soproni alakulat 10 ponttal. Időkérés után felébredtek a gyerekek és
hatalmas elánnal, visszahozták magukat az mérkőzésbe. Második negyedben hol a Sopron
csapata hol a mi csapatunk csinált 10-0as futást, így a félidőben 3 pont hátrányban voltunk.
Harmadik negyed előtt semmi mást nem kérdeztünk meg a fiúktól, hogy akarnak e nyerni.
Egyöntetű választ adtak, hogy igen. Második félidőben a csapat olyan munkát rakott le a
pályára, amire ebben a szezonban még nem volt példa. Mindenki tudta a dolgát, mit kell
tennie annak érdekében, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Az edzői utasításokat 100%an
betartva, küzdöttek a gyerekek azért, hogy elérjék a céljukat. A mérkőzést nem egyének
nyerték meg, hanem a CSAPAT nyerte meg, mind a 12 játékos, aki a pályára lépett.