Zalaegerszeg, Eötvös József Általános Iskola

2019.03.24.
Zalakerámia ZTE KK/B – Szárnyaló Sólyomfiókák 76-67 (21-10, 7-15, 28-26, 20-16)
Szárnyaló Sólyomfiókák: Buda 20, Horváth I. 14, Móricz 9, Grasanovics 8, Szetei 7, Vörös 3, Talasz 3, Hegedűs Á. 2, Buti 1, Varga-, Macoun-, Gál- Edző: Szabó-Haklits Zsuzsanna

Az első ötösünk nem találta a ritmust, üres dobásokat hibáztunk rendre, védekezésünk nem volt elég agresszív. A második negyedben egész pályás letámadásra váltottunk, ezzel megzavartuk
ellenfelünket, a szerzett labdákból könnyű ziccereket értékesítettünk. A második félidőre rendezte sorait a ZTE. Mindkét csapat inkább támadásban volt hatékony, kiegyenlített játékot hozott a harmadik negyed. A záró etapban sajnos sok ziccert hibáztunk, így nem volt esélyünk a felzárkózásra.

Szárnyaló Sólyomfiókák - Sólyomfiókák 64-35 (8-14, 11-3, 22-11, 23-7)
Szárnyaló Sólyomfiókák: Buda 13, Horváth I. 16, Németh 10, Grasanovics 6, Szetei 8, Vörös 2, Talasz 3, Hegedűs Á. 3, Buti 3, Drácz-, Macoun-, Gál- Edző: Szabó-Haklits Zsuzsanna

Az első játékrészben nem funkcionáltunk csapatként, egyénieskedés és sok eladott labda jellemezte ekkor játékunkat. Védekezésben letámadásra váltottunk, ezzel sok hibára kényszerítettük ellenfelünket. A mérkőzés hátralevő részében is sikerült szerzett labdákból könnyű kosarakat szereznünk, folyamatosan növeltük a különbséget. Mindenki bőven kapott játéklehetőséget a mérkőzésen, melyet jó
játékkal meg is háláltak.

U11 Kenguru
5. Forduló „D” Csoport
Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium

2019.03.03.
BÖJTÖS-BAU-RICSILLA Zalalövő – Szárnyaló Sólyomfiókák 52-66 (16-13, 8-16, 14-20, 14-17)
Szárnyaló Sólyomfiókák: Buda 4, Bokányi. 15, Horváth I. 4, Móricz 5, Grasanovics 15, Szetei 11, Hegedüs Zs. 1, Buti -, Macoun-, Gál 3, Csőre 4, Drácz 4, Edző: Szabó-Haklits Zsuzsanna

A mérkőzés első felében számos védekezési hibát ejtettünk, melyet ellenfelünk ki is használt, mezőnyfölényes szituációkból kaptunk könnyű ziccereket. Második ötösünk nagyobb sebességre kapcsolt, lefutottuk az ellenfelet, védekezésben pedig agresszíven letámadtunk, ebben az etapban mindössze 8 pontot kaptunk.

Szünet után kissé fáradtan léptünk parkettre, védekezésben többször elkéstünk, viszont támadó játékunk továbbra is működött, csapatként játszottunk. Győzelmünk nem forgott veszélyben.

Szárnyaló Sólyomfiókák - Kalózok 72-60 (16-17, 22-7, 14-28, 20-8)
Szárnyaló Sólyomfiókák: Móricz 23, Bokányi 9, Buda 7, Horváth I. 7, Grasanovics -, Szetei 4, Csőre 7, Hegedüs Zs. 6, Buti -, Drácz 4, Macoun 4, Gál 1
Edző: Szabó-Haklits Zsuzsanna

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A mérkőzés további szakaszában rátettünk egy lapáttal, könnyű, gyors kosarakat szereztünk, 14 pontos előnnyel térhettünk a nagyszünetre. A harmadik negyedben kiengedünk, hagytuk hogy az ellenfél akarata érvényesüljön a pályán, rengeteg kihagyott ziccer és büntető jellemezte a játékunkat. Egállal zártuk a játékrészt.

A második ötösünk szívvel-lélekkel küzdött a pályán, nem ismertek elveszett labdát, erőfeszítésüknek köszönhetően 20-8as negyedet produkálva megnyertük a mérkőzést.