Bronzérmes a Szoka u16!

2018. május 15., 16:06
A Szolnokon rendezett Fiú Nemzeti Kadett Bajnokságon a Szombathelyi SI KA csapata bronzérmet szerzett!

Négy nap alatt öt mérkőzést játszottak a csapatok, hogy eldöntsék, ki fogja nyerni a bajnokságot.

A csoport első mérkőzésen csütörtökön rögtön a házigazda Szolnok csapata volt az
ellenfelünk. Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, azonban még az első negyedben sikerült
visszajönnünk. Már ekkor érezhető volt, hogy van tartás a csapatban, hiszen mindig a legelső
meccs a legnehezebb, pláne a házigazda csapat ellen. A mérkőzés hátralévő részében a
védekezés dominált mindkét oldalon, és végül 11 ponttal sikerült nyernünk az ellen a Szolnok
ellen, akiktől a felsőházi rájátszás során kétszer is kikaptunk.

A második mérkőzésünket a későbbi döntős Vasas ellen játszottuk. Az egész mérkőzést
tekintve a Vasas játszott fölényben, így sajnos vereséget szenvedtünk. Leginkább a támadó
játékunk akadozott ezen a meccsen, a védekezéssel most sem volt probléma.
Az eredmények alakulásának köszönhetően az utolsó csoportmérkőzés tétje a csoportból való
továbbjutás volt, ami nagyon izgalmas csatát hozott a Mafc ellen. Ezen a mérkőzésen is
kifejezetten jól védekeztünk, valamint a korábbi meccsekkel ellentétben magunkhoz képest
javult a büntető százalékunk és végre a hárompontos vonalon kívülről is betaláltunk. Ennek
köszönhetően 11 pontos győzelmet arattunk, így az elődöntőben folytathattuk a küzdelmeket!

A szombati napon nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek az elődöntő, hiszen a későbbi győztes,
Alba Fehérvár csapata ellen nagy bravúrra lett volna szükségünk. A harmadik negyed
közepéig nagyon jól tartottuk magunkat, azonban fejben elfáradtunk, így vereség lett a vége.
Vasárnap 13:00-kor jöhetett a bronzmérkőzés! Jó ritmusban kezdtünk, azonban a második
negyed vége felé a Budapesti Honvéd csapata át tudta venni a mérkőzés irányítását. A
harmadik negyed közepéig kerestük magunkat, már 10 ponttal is vezetett ekkor a Honvéd,
azonban még épp időben megkezdtük a felzárkózást ellenfelünkre. Olyannyira, hogy a
negyedik negyed közepén ismét át tudtuk venni a vezetést. Ezt követően fej-fej mellett
haladtak a csapatok. Kiélezett végjátékban 4,4 másodperccel a vége előtt sikerült
egyenlítenünk, és mivel a Honvéd már nem tudta kosárral befejezni támadását, jöhetett a
hosszabbítás. A hosszabbításban nagyon fegyelmezettek tudtunk maradni védekezésben és
támadásban egyaránt. A küzdeni tudásunk, a kitartásunk, és az akaratunk győzelmet ért, ezzel
sikerült megszereznünk a bronzérmet a bajnokságban!

Az egész tornán jellemző volt csapatunkra, hogy aki pályára került kivétel nélkül maximálisan
élt a lehetőséggel, és hozzá tudott tenni játékával a csapat teljesítményéhez.
A bronzérmen kívül egy egyéni díjjal is gazdagodott csapatunk, Sövegjártó Ábelt a VAL
pontok alapján beválasztották a torna All-Star csapatába.

1. mérkőzés

Szolnoki Sportcentrum - Szombathelyi SI KA 38-49 (14-12, 6-9, 9-14, 9-14)

Kezdők: Sövegjártó Ábel 8, Kenéz Csaba 13, Rédei Péter 6, Nárai Gergely 7/3, Pásztor
Mátyás 5
Cserék: Gosztola Gábor -, Sipos Mátyás 4, Tiborcz Benedek 3, Poór Gergő-, Zelkó István 2,
Kiss Csongor 2, Varga Benedek 3.
Edzők: Simon Bence, Hollósy Tibor

2. mérkőzés

Szombathelyi SI KA – Vasas Akadémia 44-65 (10-18, 11-18, 7-16, 16-13)

Kezdők: Sövegjártó Ábel 4, Kenéz Csaba 7/3, Rédei Péter 13, Nárai Gergely 8, Pásztor
Mátyás 1
Cserék: Gosztola Gábor -, Sipos Mátyás 4, Tiborcz Benedek -, Poór Gergő-, Földes Zalán 1,
Viniczay Mátyás 4, Kiss Csongor 2.

3. mérkőzés
Mafc – Szombathelyi SI KA 52-63 (11-10, 12-17, 15-22, 14-14)

Kezdők: Sövegjártó Ábel 10/6, Kenéz Csaba 14/3, Rédei Péter 18/9, Nárai Gergely 9, Pásztor
Mátyás 5
Cserék: Gosztola Gábor -, Sipos Mátyás 1, Tiborcz Benedek -, Poór Gergő-, Zelkó István 6,
Földes Zalán -, Varga Benedek -.

4. mérkőzés, elődöntő

Alba Fehérvár – Szombathelyi SI KA 75-51 (21-14, 16-15, 18-14, 20-8)
Kezdők: Sövegjártó Ábel 5, Kenéz Csaba 11, Rédei Péter 15/9, Nárai Gergely 2, Pásztor
Mátyás -
Cserék: Sipos Mátyás 3/3, Tiborcz Benedek 2, Zelkó István -, Földes Zalán 5, Varga
Benedek -, Kiss Csongor -, Viniczay Mátyás 1.

5. mérkőzés, harmadik helyért

Szombathelyi SI KA – Budapesti Honvéd hosszabbítás után 87-81 (19-16, 14-22, 17-18, 22-
16, 15-9)
Kezdők: Sövegjártó Ábel 16/3, Kenéz Csaba 18, Rédei Péter 21/12, Nárai Gergely 2, Pásztor
Mátyás 6
Cserék: Gosztola Gábor -, Sipos Mátyás 8/3, Tiborcz Benedek -, Poór Gergő-, Földes Zalán 4,