U16 Szombathelyi KA 2015/2016

U16 Országos Kadet Bajnokság „A” döntő

Szolnoki VSI/A – Szombathelyi KA 71:52 (21:12; 16:16; 22:11; 12:13)

Csoportmérkőzés

SZOKA: Dancsecs A. 19/12, Verasztó P. 11/3, Körmendi B. 4, Dokmanovic M. 5, Józsa Sz. 5 Csere: Körmendi M. 6, Friedl K. 0, Gyuk Zs. 0, Bogár A. 2, Oláh G. 0, Bakon Cs. 0, Gaál K. 0.

Szombathelyi KA – Vasas Akadémia 72:80 (21:23; 16:16; 16:12; 23:23)

SZOKA: Dancsecs A. 22/9, Verasztó P. 22/3, Körmendi M. 9, Dokmanovic M. 3/3, Józsa Sz. 6 Csere: Körmendi B. 5/3, Bogár A. 2, Friedl K. 1, Bakon Cs. 0, Gyuk Zs. 2, Szabó B.-, Horváth M.-.

Dávid Kornél KA – Szombathelyi KA 70:44 (23:18; 17:5; 10:11; 20:10)

SZOKA: Dancsecs A. 7/3, Verasztó P. 4, Körmendi B. 9/3, Dokmanovic M. 8, Józsa Sz. 8 Csere: Friedl K. 3, Körmendi M. 2, Bogár A. 0, Gyuk Zs. 1, Szabó B. 0, Horváth M. 2, Peszlen P. 0.

SZEDEÁK /A – Szombathelyi KA 90:72 (23:14; 20:16; 30:24; 17:18)

Keresztjáték 5.- 8. helyért

SZOKA: Dancsecs A. 22/9, Körmendi B. 8/6, Dokmanovic M. 4, Józsa Sz. 4, Körmendi M. 2 Csere: Verasztó P. 18/12, Friedl K. 0, Bogár A. 2, Gyuk Zs. 2, Gaál K. 6/6, Bakon Cs. 0, Oláh G. 4.

Budapesti Honvéd /A – Szombathelyi KA 58:42 (19:11; 8:14; 19:11; 12:6)

Helyosztó a 7. helyért

SZOKA: Dancsecs A. 21/12, Friedl K. 0, Körmendi B. 5/3, Józsa Sz. 4, Körmendi M. 4 Csere: Verasztó P. 1, Dokmanovic M. 0, Bogár A. 3/3, Gyuk Zs. 4, Gaál K.0, Oláh G. 0, Bakon Cs. 0.

Nyolcadik helyen végzett az Országos Kiemelt Kadet bajnokságban a Szombathelyi Sportiskola akadémiai csapata. A tornán a legerősebb csapatok ellen fejlődhettek a fiatalok, akik minden mérkőzésen maximális elszántsággal küzdöttek. Összességében szép szezont zárt a csapat, hiszen a bajnokság egészében az ország legjobb csapatai közé tartoztak. A csapat ezúton szeretné megköszönni az egész éves támogatást és a sok biztatást.

Naturtex-SZTE Szedeák – Szombathelyi KA-SI 66:77 (26:12, 4:16, 17:23, 19:26)

Szeged, 2016.04.17.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 29/9, Verasztó P. 2, Körmendi B. 9/6, Józsa Sz. 8, Dokmanovic M. 14 Csere: Körmendi M. 4, Friedl K. 6, Gyuk Zs. 2, Bakon Cs. 3/3, Gaál K. 0, Bogár A. -,Oláh G. -. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor, Gábor Máté

Idegenbeli győzelmének köszönhetően a Szombathelyi Sportiskola akadémiai csapata egyenes ágon kvalifikálta magát a Kiemelt U16-os bajnokság „A” döntőjére. A mérkőzés elején érezhető volt a feszültség a fiatalokon. A második negyedben a stabil védekezés megadta a támadás ritmusát is. A második félidőben igazi csapatként játszott a SZOKA! A védekezés továbbra is stabil maradt, és támadásban mindig volt aki extra kosárral segítette a csapatot a győzelemhez. Az újabb Országos döntőn való részvétel hatalmas büszkeség akadémiánk számára. Ezúton is szeretné megköszönni a csapat a szezon során kapott sok támogatást, és kitartó szurkolást. A munka folytatódik, készülünk tovább az ország legjobb csapatai ellen.

Két SZOKA bravúr az U16-os bajnokságban

Szombathelyi KA-SI - Szolnoki VSI 74:66 (24:15, 22:19, 10:14,18:18)

Szombathely, 2016.04.09.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 35/30, Verasztó P. 23/6, Gyuk Zs. 5/3, Józsa

Sz. 0, Dokmanovic M. 4 Csere: Körmendi B. 3/3, Körmendi M. 2, Bogár A. 0,

Friedl K. 0, Bakon Cs. 0, Gaál K. 2, Oláh G. 0. Edző: Váradi Kornél, Hollósy  Tibor

Szombathelyi KA-SI - Debreceni KA-SI 90:84 (17:25, 20:20, 30:20,23:19)

Szombathely, 2016.04.10.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 32/18, Körmendi B. 8/3, Verasztó P. 21/9,

Józsa Sz. 6, Dokmanovic M. 5 Csere: Körmendi M. 11, Bogár A. 0, Friedl K. 2,

Bakon Cs. 3/3, Gyuk Zs. 0, Gaál K. 2, Oláh G. 0. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

Az U16-os kiemelt bajnokság hétvégi fordulójában két bajnokaspiráns csapat látogatott Szombathelyre. A Szombathelyi Sportiskola akadémiai csapata mindkét mérkőzésen hatalmasat küzdött, és bátran, magabiztosan hajtották végre a begyakorolt taktikai és technikai elemeket, melyhez extra egyéni teljesítmények is párosultak. Két nagyon erős ellenfelet sikerült legyőzni a fiataloknak, akik a két győzelemnek köszönhetően ismét megteremtették annak az esélyét, hogy egyenes ágon kvalifikálják magukat az „A” döntőre.

Dancsecs András mindkét mérkőzésen vezére volt csapatának

Vereség Nyíregyházán

Nyíregyházi Sportcentrum KA – Szombathelyi KA-SI 82:64 (28:18, 12:5, 16:24,26:17)

U16 Kiemelt Bajnokság, Felsőházi Rájátszás

Nyíregyháza, 2016.04.03.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 22/18, Bakon Cs. 5/3, Verasztó P. 13, Józsa Sz.

0, Dokmanovic M. 0 Csere: Körmendi B. 8,  Körmendi M. 2, Bogár A. 0, Friedl

K. 3/3, Gyuk Zs. 2, Oláh G. 0, Gaál K. 9/3.Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

Nyíregyházán játszotta soron következő mérkőzését a Szombathelyi Sportiskola U16-os  akadémiai csapata a kiemelt Bajnokság felsőházi rájátszásában. A szombathelyi fiatalok rossz  ritmusban, gyenge védekezéssel kezdték a mérkőzést. Az első negyedben felhalmozott hátrányt végig magabiztosan őrizte a Nyíregyháza, sőt növelni is tudta. A harmadik negyed végére ismét visszajött a meccsbe a SZOKA, de a visszatérő egyéni védőhibákat kihasználva a nyírségiek végleg eldöntötték a mérkőzést.

A szombathelyi fiatalok a hétvégén két hazai mérkőzéssel folytatják a bajnokságot. A munka folytatódik, és remélhetőleg fordulóról fordulóra sikerül a tanult elemekből minél többet megvalósítani az ország legerősebb csapatai ellen.

Szolnoki SI – Szombathelyi KA-SI 74:56 (16:10, 15:17, 21:5,22:24)

Szolnok, 2016.03.13.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 33/24, Verasztó P. 7, Gyuk Zs. 1, Józsa Sz. 2, Dokmanovic M. 5 Csere: Bogár A. 0, Friedl K. 4, Bakon Cs. 0, Oláh G. 0, Gaál K. 4, Szabó B. 0. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

A Kiemelt U16-os bajnokság felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában a nagyon erős Szolnok csapatával játszottak a szombathelyi fiatalok. A mérkőzésen végig maximális akarattal és fegyelemmel játszottak, ami tisztes helytálláshoz volt elegendő a Tisza-partján.

Galéria ide kattintva tekinthető meg

Dávid Kornél KA/A – Szombathelyi KA-SI  78- 55 (17:8, 23:17, 23:15, 15:15)

Székesfehérvár, 2016.02.03.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 23/9, Körmendi B. 4, Verasztó P. 7, Józsa Sz. 6, Körmendi M. 6 Csere: Dokmanovic M. 0, Bogár A. 0, Friedl K. 1, Bakon Cs. 0, Gaál K. 6/3, Gyuk Zs. 0, Peszlen P. 0. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

A mérkőzést a frissebben játszó fehérváriak megérdemelten nyerték meg. Támadásban és védekezésben is a szombathelyi fiatalok fölé tudtak kerekedni.

Körmendi Törpördögök – Szombathelyi KA-SI 70-82 (20:19, 16:26, 21:14, 13:23)

Körmend, 2016.02.04.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 40/24, Körmendi B. 13/9, Verasztó P. 11/9, Józsa Sz. 7, Körmendi M. 0 Csere: Dokmanovic M. 0, Bogár A. 0, Bakon Cs. -, Gyuk Zs. 10, Oláh G. 0, Friedl K. -, Szabó B. -. Edző: Váradi Kornél, Hollósy

Megyei rangadóhoz illő mentalitás jellemezte mindkét csapatot. A szombathelyi fiatalok többször is vezettek 10 ponttal, de a Körmend mindig vissza tudott jönni a mérkőzésbe. Dancsecs által vezetett szombathelyiek a végjátékban mind védekezésben mind támadásban jó döntéseket hoztak, melyben közrejátszottak a hétvégi nemzetközi torna tapasztalatai is, valamint az extra távoli dobások is. Ezzel eldőlt, hogy a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia U16-os csapata a Kiemelt Bajnokság Nyugati csoportjában a harmadik helyen végzett 9 győzelemmel és 5 vereséggel, így a küzdelmeket a Kiemelt Bajnokság Felsőházi rájátszásában folytatják.

EYBL Közép-Európai régió, B csoport, Szombathely 2016. január 29.

Debreceni Kosárlabda Akadémia DSI - USK Praha 67-73 (23-21; 17-24; 11-16; 16-12)

Kiváló mérkőzéssel kezdődött a torna, ahol a kiegyenlített első negyed után a cseh csapat a lényegesen jobb lepattanózásának köszönhetően előnyre tett szert, amit a mérkőzés végéig magabiztosan őrzött és megérdemelt győzelmet aratott.

SBK Junior Levice - Vasas Akadémia 67-70 (25-13; 13-26; 16-10; 13-21)

A mérkőzés elején a Léva csapata nagy előnyt szerzett, de a budapesti csapat a tripla-duplát elérő Somogyi Ádám remek játékának köszönhetően kiegyenlítetté tette a mérkőzést, amit a második félidőben végig szoros, kiélezett küzdelemben meg is tudott nyerni.

Szombathely BA - Tapiolan Honka 63-77 (27-18; 6-21; 19-19; 11-19)

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, 7-0-ás vezetésénél az ellenfélnek időt kellett kérnie. A félidő végére fokozatosan felzárkóztak, minimális előnyre tettek szert a vendégek. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a negyedik negyedben a finn csapat fokozatosan felőrölte a hazaiakat, ezzel megérdemelt győzelmet szereztek.

MAFC Budapest – BC Helios Suns 40-83 (8-28; 8-12; 18-22; 6-21)

Már a mérkőzés elején tetemes előnybe került a szlovén együttes, amelyet a későbbiekben növelni is tudtak. A MAFC a harmadik negyed elején kicsit közelebb került ellenfeléhez, de a Helios ezután folyamatosan elhúzott magyar riválisa elől és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

KK Feniks – USK Prague 52-59 (11-20; 12-12; 18-18; 11-9)

A prágai csapat az első negyedben kilenc pontos előnyt szerzett. Két csapat közötti különbség 5-10 pont között mozgott a mérkőzés folyamán. A macedón fiatalok két perccel a vége előtt három pontra megközelítették az ellenfelüket, de ennél közelebb már nem tudtak zárkózni. A csehek igazi csapatjátékot bemutatva szerezték meg a győzelmet.

SBK Junior Levice – Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 85-67 (23-12; 28-17; 12-15; 22-23)

Az első félidő nagyon egyoldalúra sikerült. A két csapat között több mint húsz pont volt a félidőben. A második játékrészben a szombathelyi csapat sokkal jobb és eredményesebb kosárlabdát mutatott be és néhány ponttal megnyerte a második félidőt. Ennek ellenére a Léva csapata megérdemelt győzelmet aratott.

Szombathelyi KA-SI – Kosárlabda Akadémia Pécs/A 73:50 (12:15, 21:10, 18:14,22:11)

Szombathely, 2016.01.21.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 35/27, Körmendi B. 3, Verasztó P. 14/3, Józsa Sz. 5, Körmendi M. 3 Csere: Dokmanovic M. 6, Bogár A. 2, Friedl K. 2, Bakon Cs. 3/3, Gaál K. 0, Oláh G. 0, Peszlen P. 0. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

A két nappal ezelőtti vereségből tanulva, teljesen más mentalitásban léptek pályára a szombathelyi fiatalok. Dancsecs András vezérletével, és ehhez párosuló jó védekezésüknek köszönhetően végül magabiztosan verték meg a soraiban légióst centert is felvonultató Pécset.

Budapest Honvéd/A – Szombathelyi KA-SI 89:53 (22:12, 27:16, 24:9,16:16)

U16 Kiemelt Bajnokság, Nyugati csoport

Budapest, 2016.01.19.

Szombathelyi KA: Dancsecs A. 11/6, Körmendi B. 9/3, Verasztó P. 11, Józsa Sz. 5, Körmendi M. 0 Csere: Dokmanovic M. 0, Bogár A. 0, Friedl K. 6, Bakon Cs. 4, Gyuk Zs. 4, Gaál K. 1, Oláh G. 2. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor

A mérkőzést végig kézben tartotta a Honvéd és megérdemelt győzelmet aratott a dekoncentráltan játszó szombathelyi fiatalok ellen.