U16 Ifjú Sólymok (Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE) 2015/2016

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE – Concordia Motax Pápa KC 61-57 (22-9, 14-13, 7-15, 18-20)

Regionális bajnokság U16

Szombathely, 2016. április 29.

Vezette: Esztergályos R., Magyar Gy.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 5/3, Fritz K 19/6, Peszlen P 10/3, Nagy B. 2, Gombkötő D. 8, csere: Zernovácz Á. 7/3, Krepli B 2., Schmidt M. 8/6, Babos B., Göltl M., Jónás K. Edző: Fancsali András, Für Attila

Villámrajtot vettek a szombathelyiek a mérkőzés elején és másfél negyed alatt 18 pontos előnyre tettek szert. Innentől azonban akadozni kezdett a támadójáték és az egész mérkőzésen kiváló védekezés ellenére a pápaiak felzárkóztak. A mérkőzés vége előtt 3 perccel a vendégek a vezetést is átvették, de a Sólymok jó védekezése, ekkor okos, taktikus támadójátékkal is párosult, így nagy küzdelemben kiharcolták a győzelmet. Így veretlenül zárták a regionális bajnokság tavaszi szakaszát.

Fűzfői AK - Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE 39-61 ( 7-26, 11-9, 12-5, 9-21 )

Balatonkenese, 2016. április 22.

Vezette: Bendek G., Wágner Sz.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 10, Fritz K. 2, Peszlen P. 15, Nagy B. 4, Babos B 7/3, csere: Szabó B. 11, Zernovácz Á. 7, Krepli B. 2, Göltl M. 1, Jónás K. 2. Edző: Fancsali András, Für Attila

A szombathelyiek több kulcsjátékosukat nélkülözték a mérkőzésen és Fritz is az első percekben sérülést szenvedett, ennek ellenére is a vendégek számítottak esélyesebbnek. Sajnos csak az első és az utolsó negyedben játszottak tudásuknak megfelelően, a másik két játékrészre a dekoncentráció és a sok hiba volt jellemző szombathelyi részről, így nyögvenyelősen tudták csak megszerezni a győzelmet, a lelkes hazaiak ellen.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE – Soproni Sportiskola/B: 78-47 ( 21-8, 14-10, 16-10, 27-19 )

Szombathely, 2016. április 15.

Vezette: Bognár T., Magyar Gy.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 6/3, Fritz K 11/6, Peszlen P 8/6, Nagy B. 21/3,

Koledics M. 4, csere: Gombkötő D. 5, Zernovácz Á. 4, Krepli B., Szabó B. 10, Babos B. 1, Göltl

M., Jónás K. 8. Edző: Fancsali András, Für Attila

Sok hibával játszottak a szombathelyi fiatalok, egy-egy jó megoldást rendszerint rossz

döntések követtek. A hibákkal együtt is sima győzelmet ünnepelhettek a soproniak ellen.

Tatabányai Kenguruk KC - Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: 35-86 ( 10-23, 9-28, 8-21, 8-14 )

Tatabánya, 2016. április 8.

Vezette: Magyari V., Szóts D.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 2, Fritz K. 19/6, Peszlen P. 4, Nagy B. 8, Koledics

M. 12, csere: Szabó B. 19/9, Zernovácz Á. 4, Schmidt M. 4, Krepli B. 6, Babos B. 2, Göltl M. 1,

Jónás K. 5. Edző: Fancsali András, Für Attila

Már az első negyedben több mint 10 pontos vezetést szereztek a szombathelyi kosarasok. A

folytatásban tovább növelték előnyüket, és magabiztos győzelmet szereztek.

Soproni Sportiskola/B - Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: 42-56 ( 7-5, 5-24, 18-15, 12-12)

Sopron, 2016. április 5.

Vezette: Hernicz B., Kovács Z.

M. 18/3, csere: Gombkötő D., Zernovácz Á. 4, Szabó B. 2, Schmidt M. 4, Babos B., Göltl M.,

Jónás K. Edző: Fancsali András, Für Attila

Egy negyednyi jó játék elég volt a szombathelyi kosarasoknak a győzelemhez.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE – Tatabányai Kenguruk KC: 84-21 ( 23-10, 21-7, 20-2, 20-2 )

Szombathely, 2016. április 2.

Vezette: Tóth K., Magyar Gy.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 7/3, Fritz K 13/9, Peszlen P 10/6, Gombkötő D. 8,

Krepli B. 2, csere: Koledics M. 15, Nagy B. 8, Schmidt M., Zernovácz Á. 7/3 Szabó B. 6, Göltl

M. 8, Jónás K. Edző: Fancsali András, Für Attila

A szombathelyi kosarasok könnyed győzelmet arattak a fiatalabbakból álló vendégcsapat

felett.

Concordia Motax Pápa - Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE 48-94 ( 20-21, 8-14, 10-24, 10-35 )

Vezette: Kiss I., Vajda B.

Pápa, 2016. március 24.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 14/6, Fritz K. 14/6, Peszlen P. 2, Nagy B. 18, Koledics M. 16, csere: Gombkötő D. 7, Zernovácz Á. 8, Schmidt M. 2, Krepli B. 2, Göltl M. 4, Jónás K. 7. Edző: Fancsali András, Für Attila

Az első félidő kiegyenlített játéka után a szombathelyi fiatalok felőrölték a hazai csapatot. A második félidőben - jobb erőnlétüknek köszönhetően - könnyű kosarakat tudtak szerezni gyorsindulásokból. Győzelmük, ilyen arányban is, megérdemelt.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE – Fűzfői AK: 106-34 ( 26-14, 20-6, 30-7, 30-7 )

Szombathely, 2016. március 18.

Vezette: Török Z., Magyar Gy.

Szombathelyi Ifjú Sólymok KSE: Horváth M 14, Zernovácz Á. 10, Gombkötő D. 10, Nagy B. 13, Koledics M. 26/6, csere: Schmidt M. 10/6, Szabó B. 11, Krepli B. 2, Babos B. 6, Göltl M. 2, Jónás K. 2. Edző: Fancsali András, Für Attila

A kezdeti hibák után a szombathelyi fiatalok magukhoz ragadták a kezdeményezést és gyors indulásaikkal már az első negyedben 12 pontos előnyt szereztek. A folytatásban minden játékos lehetőséget kapott és élt is vele. A támadásbeli hibákat, harcos védekezéssel javították ki, így könnyed győzelmet arattak a Fűzfő ellen.